Новини Про Домінанту Адміністрація Наші вчителі Методична робота Організація методичної та експериментальної роботи Досягнення учнів НВК "Домінанта" Шкільні свята Творчість дітей Газета Гімназист Електронний журнал Інформація для батьків
Новини arrow Інформація для батьків arrow Поради батькам
Поради батькам Версия в формате PDF Версия для печати Отправить на e-mail
Написал Administrator   
26.09.2012

 

Пам’ятка для батьків

1.    Мудрі батьки не соромляться виказувати любов до своїх дітей, щоденно даючи зрозуміти; „Ми тебе любимо!" І навіть, перебуваючії поза домівкою, дитина завжди має відчувати, що батьки про неї пам'ятають.

2.     Кожна дитина - унікальна. В ній неповторним є все, починаючи від кількості волосинок на голові й закінчуючи відбитками пальців. Іншими словами, у кожного з нас є своя «особливинка». І батьківський обов'язок - знайти такі способи виховання, які враховували б неповторні риси, властивості дитини.

3.     Виявляйте щире зацікавлення фразами: «Тобі допомогти з домашнім завданням?» «Ти все зрозумів із того, про що розповідали сьогодні на уроці?» Покажіть дитині, що вам дійсно цікаві її шкільні справи.

4.   Уникайте поверхневого спілкування: „так", „ні", „не роби цього", „тому що я так сказав",.. Пояснення і підстави важливі для дітей навіть тоді, коли дорослим здається, що тут нема чого пояснювати.

5.         Мудрі батьки контролюють сімейне використання телевізора та Інтернету, бо дбають про те, щоб вони не стали головними вихователями їхніх дітей.

6.    Прищеплюйте своїм дітям навички самоорганізації. Почніть з того, що привчіть дитину складати список справ, які очікують у школі, вдома. До цього списку можуть входити домашні завдання, повідомлення, які необхідно підготувати, книги, які необхідно прочитати, замітки у читацькому щоденнику тощо. Як відомо, людям, які привчили себе складати такі списки, живеться набагато спокійніше, ніж тим, хто звик тримати всі свої справи в голові.

7.    Завжди починайте з найскладнішого предмета, бо людська натура має таку властивість: якщо найскладніше завдання залишити наостанку, є велика вірогідність того, що воно не буде виконане взагалі».

8.   Виокремлюйте головне.

Коли дитина слухає вчителя, читає підручник або будь-який інший текст, вона повинна весь час запитувати себе: „Що тут найголовніше?"

 

9.                 Робіть записи.

 

10.            Перетворіть дім на навчальну лабораторію. Нехай ваша кухня стане експериментальним майданчиком. Дроби пояснюйте за допомогою ложки та чашки, або за допомогою картоплі, розрізаної спочатку навпіл, а потім - на четвертинки.

 

11.    Розумні батьки роблять все для того, щоб їхні діти спілкувалися з тими членами і друзями сім'ї, спосіб життя яких може бути гідним прикладом для наслідування. Щоб звести такі „мости дружби", треба хвалити дітей в присутності родичів і знайомих. Коли діти знають, що про них добре говорять ті, чия думка їм не байдужа, вони намагатимуться «рости» в їхніх очах. Відчуття приналежності до кола людей, котрих вони шанують, може стати для дітей і підлітків одним із найважливіших джерел впевненості в собі.

12.  Вселяйте у дітей надію.

Більшість дітей — мрійники. Вони часто думають про майбутнє, і нерідко батькам доводиться повертати їх „із небес на землю". Тому в бесідах підказуйте їм, як можна досягти обраної мети.

13.    Не забувайте похвалити дитину за успіхи. Хваліть за все, за що тільки можна похвалити.

14.   Привчайте дітей до дисципліни, порядку.

Найголовніше - навчитися керувати волею дитини та привчити її до послуху, бо якщо діти ігнорують ваші зауваження, в них розвивається невикорінна впертість, і, щоб зломити її, вам доведеться бути жорстокими, тобто завдавати болю і дитині, і собі. Тому будь-яка ваша вимога має бути почута і виконана. Пам'ятайте, що свавілля - корінь страждань і гріха. Ніколи не потурайте свавіллю.

 

15.    Не тисніть на дитину і не змушуйте її братися за непосильну роботу. Шкільні успіхи - ще не гарантія осмисленого дорослого життя.

 

Последнее обновление ( 26.09.2012 )
 
< Пред.
Рейтинг@Mail.ru Rambler's Top100