Новини Про Домінанту Адміністрація Наші вчителі Методична робота Організація методичної та експериментальної роботи Досягнення учнів НВК "Домінанта" Шкільні свята Творчість дітей Газета Гімназист Електронний журнал Інформація для батьків
Новини arrow Газета Гімназист arrow Олімп N11 arrow Цікаво знати - Острів загиблих кораблів
Цікаво знати - Острів загиблих кораблів Версия в формате PDF Версия для печати Отправить на e-mail
Написал Administrator   
12.03.2007
Більшість з вас, напевно, чули про Острів загиблих кораблів. Він існує насправді, поблизу східних берегів півострова Нова Шотландія. Це острів Сейбл, що в перекладі з англійської означає «піщаний». І, справді, він нагадує верхівку великої піщаної дюни, зануреної в океанські води. Цей острів називають мандруючим. Під дією океанських хвиль та сильних місцевих вітрів він пересувається на схід із середньою швидкістю 230 м на рік, а за 200 років віддалився від материка на 45 км. Іншими стали розміри та конфігурації острова. Нині він простягається на 44 км у довжину і 4 км у ширину, тобто майже на 4 км довший, ніж був у кінці минулого століття. Канадцям, яким належить Сейбл, за останнє століття довелося вже п'ять раз змінювати місцезнаходження його маяків.
Погана репутація цього острова в мореплавців. Ось уже понад 450 років вони називають його не інакше, як островом загиблих кораблів або островом смерті. Судна, що проходили повз нього, ніби потрапляли до якогось гігантського вируючого казана.
Саме в цьому місці, на мілководді, зустрічаються дві потужні течії - холодна Лабрадорська і тепла Гольфстрім. Вони й утворюють гігантський вир, над яким майже цілий рік звисають густі тумани і лютують шторми. Вважають, що біля острова Сейбл загинуло понад 500 суден. Зрозуміло, це тільки ті, про які знають. А скільки ще невідомих жертв поховано в морській безодні?!
Через суворі кліматичні умови на острові немає деревної рослинності. Навіть рибалити тут ризиковано через бурхливі хвилі. Тому всі харчі надходять сюди з материка. У центрі острова розташоване солоне озеро Уоллес. Саме воно і є майданчиком для гідролітаків, що прибувають на острів за сприятливої погоди. Морський зв'язок можливий тільки протягом двох-трьох тижнів липня.
 
< Пред.   След. >
Рейтинг@Mail.ru Rambler's Top100