Новини Про Домінанту Адміністрація Наші вчителі Методична робота Організація методичної та експериментальної роботи Досягнення учнів НВК "Домінанта" Шкільні свята Творчість дітей Газета Гімназист Електронний журнал Інформація для батьків
Новини arrow Газета Гімназист arrow Олімп N16 arrow Сім нових див планети Земля
Сім нових див планети Земля Версия в формате PDF Версия для печати Отправить на e-mail
Написал Administrator   
25.11.2007
З історії питання

Попередній список семи чудес світу було складено більш ніж два тисячоліття тому. До нього входили найбільш славетні архітектурні витвори регіону Середземного моря — колиски людської цивілізації. «Рейтинг» у формі поеми уклав грецький поет Антипатр із Сідона приблизно 140 року до нашої ери. Цей список охоплював найкращі зразки старожитньої ар­хітектури і мав служити як своєрідний туристичний путівник для тодішніх мандрівників. Тоді до переліку входили: єгипетські піраміди Гізи, висячі сади Семіраміди у Вавилоні, храм Артеміди в Ефесі, статуя Зевса Олімпійського, мавзолей в Галікарнасі, Колос Родоський та маяк в Александрії. Більшість із цих об’єктів не існувала вже в часи середньовіччя, а до наших часів зберігся лише один — піраміди в Єгипті.
Голосами 1ОО мільйонів мешканців нашої планети визначено такі сім чудес сучасного світу:
 
 
1. Римський Колізей (Італія)
 
Збудований у 70—82-х роках нашої ери на знак визнання заслуг легіонерів і на честь свят­кування перемог Римської імперії. Концепція дизайну віртуально відповідає стилю будь-якого сучасного стадіону. На арені Колізею відбувалися не лише свята, а й жорстокі бої та ігрища для розваги глядачів.
Image
Римський Колізей
 
2. Статуя Христа Спасителя в Ріо-де-Жанейро (Бразилія) 
 
38-метрова статуя встановлена на вершині гори Корковадо таким чином, що Христос споглядає місто. Авторами скульптурної композиції є бразильський скульптор і дизайнер Гектар Да Сильва Коста і французький скульптор Поль Ландовськи. Це одна з найбільш відомих скульптур сучасного світу, а церемонія її відкриття відбулася 12 жовтня 1931 року. Статуя Христа Спасителя є символом Ріо-де-Жанейро, а його широко розкинуті руки символізують ту теплоту, з якою мешканці Бразилії приймають гостей.
 
Статуя Ісуса Христа
Статуя Ісуса Христа
 
3. Велика Китайська стіна (КНР)

Будувалася впродовж кількох сотень років, її довжина становить близько 6,5 тис. кілометрів. Стіна була фортифікаційною спорудою для захисту китайських земель від нападів монгольських племен. Ця стіна є найбільш великим творінням людських рук за всю історію людства і єдиною спорудою такого масштабу у світі (стіну видно з нижчих шарів космосу). Багато поколінь, десятки чи сотні тисяч людей поклали своє життя в ім'я створення цієї колосальної конструкції.
Велика Китайска стіна
Велика Китайска стіна
 
4. Священне місто інків Мачу-Пікчу (Перу)

Упродовж 1460—1470 років імператор інків Пачакутек вибудував високо в горах місто під назвою Мачу-Пікчу (Стара Гора). Ця унікальна споруда розташована на півдорозі до плато Андес, у верхній частині ріки Урубамба, глибоко в амазонських джунглях. Місто було зруйноване самими інками, які боялися поширення серед людей епідемії віспи, що вибухнула в місті. Після розгрому імперії інків іспанцями місто було забуте майже на три століття. Його знову віднайшов 1911 року Хірам Бінгхем.
Макчу- Пікчу
Священне місто інків Мачу-Пікчу (Перу)
 
 
5. Піраміда майя Чічен-Ітца на півострові Юкатан (Мексика)

Збудована близько 800 року нашої ери. Є найбільш відомим храмом племені майя, який служив політичним та економічним центром цивілізації. Тут є цілий комплекс різноманітних споруд: Кукулкан-піраміди, храм Чак Мол, Зала тисячі колон та гральне поле для полонених. Ці об'єкти і тепер можна відвідувати. Піраміда, збудована останньою з перелічених об'єктів, наочно демонструє незвичайні погляди на архітектуру і залишається найславетнішою спорудою з усіх храмів цивілізації майя.  
Піраміда майя Чічен-Ітца
Піраміда майя Чічен-Ітца на півострові Юкатан (Мексика)
 
6. Палац-мавзолей Тадж-Махал (Індія)

Спорудження цієї блискучої мечеті-мавзлею здійснювалося за вказівкою шаха Джахна і було закінчене 1630 року. Джахан, п'ятий глава мусульманської імперії Моголів, збудував мавзолей у пам'ять про свою останню дружину. Будівля з білого каменю з усіх боків оточена садами. Тадж-Махал уособлює бездоганну красу мусульманського мистецтва в Індії.
Палац-мавзолей Тадж-Махал (Індія)
Палац-мавзолей Тадж-Махал (Індія)
 
 
7. Покинуте античне місто Петра (Йорданія)

Місто видовбували в скелях з IX ст. до н. е. і до 40 р. н. е. Петра була столицею давньої імперії Набатеів і розташовувалася на перехресті караванних шляхів Аравійської пустелі. Останнім правителем цієї імперії був Аретас IV (де 40 р. н. е.). Набатейці були дивовижними інженерами й зуміли збудувати місто з підземними тунелями та водогоном. Амфітеатр міста, створений за римсько-грецькими прототипами, вміщував до 4 тисяч глядачів. На цей час палац Томбса в Петрі з 42-метровим фасадом храму на монастирі Ел-Деїра є вражаючим зразком близькосхідної культури.
Покинуте античне місто Петра (Йорданія)
Покинуте античне місто Петра (Йорданія)
 
 
 
 
 
Последнее обновление ( 25.11.2007 )
 
< Пред.   След. >
Рейтинг@Mail.ru Rambler's Top100